HaberlerİranOrtadoğu

Ahmedinecad 5 yıllık kalkınma planını sundu

İran cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, 5 yıllık kalkınma programını meclise sundu.

Cumhurbaşkanı Ahmedinejad, 5 yıllık kalkınma programını meclise sunmasıyla ilgili yaptığı konuşmada, “yasal bütün potansiyelleri kullanarak, 5 yıllık programda belirlenen hedeflere ulaşmanın mümkün olduğunu” söyledi.

Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad bakanlar kurulu oturumundaki açıklamasında, “meclise sunulan 5 yıllık kalkınma programında, adalet esasına dayalı, kalkınma ve ilerlemelerin alt yapısının oluşturulduğunu” belirterek; “5 yıllık kalkınma programında, yasal bütün imkânlardan yararlanılmıştır” diye konuştu.

İslam inkılabı düşmanlarının kitle iletişim araçlarıyla yürüttüğü propagandaları etkisiz hale getirmede, ulusal medyanın önemli sorumlulukları bulunduğunu hatırlatarak, “hükümet üyeleri, radyo televizyon kurumu ile muhtelif alanlarda yapıcı işbirliğinde bulunmalıdır” dedi.

İslami İran radyo televizyon kurumu başkanı İzzetullah Zergami, radyo-televizyonun çalışmaları hakkında bir rapor sunduğu bu toplantıda, “halkın sorunları karşısında, yetkililer, süratle ve açık cevap vemeleri gerekir” dedi.
İslami İran radyo televizyon kurumu başkanı ayrıca, kitle iletişim araçlarındaki yeni gelişmelere işaretle, İran İslam cumhuriyeti hükümeti ve ulusal medyaya duyulan güven büyük bir sermayedir ve bu hassasiyetlere dikkat edilmesi gerekir dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 15 Mayıs 2021 (6) içerik yüklenmiştir.