DünyaHaberlerİranOrtadoğu

Ahmedinecad, BM Genel Kuruluna katılacak

Cumhurbaşkanı Dr Ahmedinejad’ın New York ziyaretinin arifesinde, ABD’de bulunma programıyla ilgili sunulan çeşitli önerileri, İran Cumhurbaşkanlığı bürosunca incelenecek.

Cumhurbaşkanı Dr Ahmedinejad’ın bu ayın sonlarına doğru, BM 64. yıllık Genel Kurul toplantısına katılmak niyetiyle New York’a gideceği bildirildi.

Bu haber bağlamında söylenenlere göre, Cumhurbaşkanlığı bürosu bu gezi için çeşitli programlar hazırlamakta. Bu arada, gezinin daha etkin olması ve seviyesinin yükseltilmesi amacıyla bir takım öneriler de alınmıştır ki, Cumhurbaşkanlığı bürosu halen bu önerileri değerlendiriyor.

Yine bu haber bağlamında Cumhurbaşkanı Dr Ahmedinejad’ın bu yolculuğunda, BM Genel Kurulunda yapacağı konuşmasının yanı sıra ABD’deki İranlılarla buluşacağı, söz konusu toplantıya katılan ülke liderleriyle görüşeceği, Amerikalı medya mensubu muhabirlerle sohbet edeceği, ABD’deki bazı dini liderleri ziyaret edeceği ve öğrenci çevrelerinde de konuşma yapacağı tahmin ediliyor.

Cumhurbaşkanı Dr Ahmedinejad ayrıca, bugüne kadar defalarca ABD Başkanı Barack Obama’yı adalet ve dünya yönetimi konusunda televizyon münazarasına davet etmişti.

Başa dön tuşu
Bugün 12 Mayıs 2021 (21) içerik yüklenmiştir.