HaberlerİranOrtadoğu

Ahmedinecad, Bolivya ve Lübnan büyükelçileri ile görüştü

İran cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, İran ve Bolivya arasında mevcut dostane ilişkilerin her alanda geliştirilmesinin zaruri olduğunu söyledi.

Dün, İran’ın Bolivya’daki yeni büyükelçisi Alirıza Kızıli’yi kabulünde bu açıklamayı yapan Ahmedinejad, Bolivya’nın İran açısından önemli olduğunu belirterek, Bolivya ile siyasi, iktisadi, kültürel ve diğer alanlarda ilişkilerin geliştirilmesi için yoğun çaba gösterilmesi gerektiğine vurgu yaptı.

İki ülkenin çeşitli alanlarda iyi ilişkilere sahip olduğunu kaydeden Ahmedinejad, “Umarım, iki ülke ilişkileri yakın zamanda istenilen düzeye gelir” dedi.

Ahmedinejad, İran’ın yeni bir güç olduğunu belirterek, İran’ın halihazırda dünyadaki konumunu her geçen gün daha da güçlendirdiğini söyledi.

Öte yandan İslami İran cumhurbaşkanı Ahmedinejad, İran’ın Lübnan’daki yeni büyükelçisi Gazanfer Ruknabadi’yi kabul etti. İran ve Lübnan ilişkilerinin büyük bir öneme haiz olduğunu kaydeden İslami İran cumhurbaşkanı, İran’ın bugün Lübnan halkı ve direnişini desteklediğini zira iki ülkenin zorbalara karşı direniş gibi ortak özelliğinin olduğunu söyledi.

İran ve Lübnan ilişkilerini çok güçlü olarak niteleyen Ahmedinejad, halihazırda Lübnan’ın siyonist düşmanın tehdidi altında olduğunu hatırlatarak, Lübnan’da bütün siyasi parti ve grupların milli birlik içinde olmasının zaruri olduğunu kaydetti.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Mart 2023 (28) içerik yüklenmiştir.