DünyaFotoğraflarHaberlerKuzey Amerika

Ahmedinecad – CBS röportaj – Foto

İran Cumhurbaşkanı Dr Ahmedinejad, Amerikalı muhabirin Nida Agasultan’la ilgili bir sorusu üzerine, bir fotoğraf göstererek batının çelişkili tavrına bir verdi.

Cumhurbaşkanı Dr Ahmedinejad Amerikan CBS kanalı muhabiriyle sohbetinde, İran Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından başlayan kargaşa olayları sırasında Nida Agasultan dâhil bir grubun hayatını kaybetmesi konusuyla ilgili sorulan bir soru üzerine ilgi çekici bir şeklide karşılık verdi.

Cumhurbaşkanı Ahmedinejad, Amerikalı muhabirin söz konusu sorusu üzerine “Hicap Şehidesi Merve Şerbini” ile ilgili bir fotoğrafı kameralara doğru göstererek “Siz bu fotoğraftakinin kim olduğunu biliyorsunuz. O iki ay önce Almanya’da kendisine hakaret eden bir şahıs aleyhine dava açtı ve daha sonra mahkemede aynı suçlu tarafından bıçaklanarak şehit düşürüldü. Fakat bu hadise, kamuoyuna 10 gün sonra duyuruldu. Ve bu hadise, İranlı Nida Agasultani’nin katledilmesi olayından önce vuku bulmuştu. Acaba batılı medya neden bu hadiseyi zamanında yansıtmadı” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Dr Ahmedinejad daha sonra Nida Agasultan dosyasıyla ilgili olarak İran yargı organlarının siyasi şartların etkisinde kalmadan meseleyi dakik olarak incelemekte olduğunu belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Mart 2024 (25) içerik yüklenmiştir.