AsyaHaberlerİranOrtadoğu

Ahmedinecad, ECO eski sekreteri ile görüştü

Bölgesel ve dünyanın çeşitli toplumların nezdinde aktif bir şekilde rol almak gerektiğini ECO’nun eski Gelen Sekreterini kabulünde vurgulayan Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, halklarımızın menfaatleri doğrultusunda uluslararası toplumlardaki tüm şartları değiştirmek gerektiğini söyledi.

Cumartesi öğleden önce Ekonomik İşbirliği Teşkilatı’ın (ECO) eski Genel Sekreteri Hurşit Enveri kabul eden İran İslam Cumhuriyrti Cumhurbaşkanı Dr. Mahmud Ahmedinejad, ECO’daki görevi süresince bölgesel ve dünya düzeyinde harcadığı emekten ve çalışmalarından dolayı kendisini tebrik ederek, uluslararası platformlar arasında kendi konumunu bulan ulaşan ECO’yu güçlendirmek ve desteklemek şart olduğunu belirtti.

Bölgesel ve dünyanın çeşitli toplumların nezdinde aktif bir şekilde rol almak gerektiğini vurgulayan Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, halklarımızın menfaatleri doğrultusunda uluslararası toplumlardaki tüm şartları değiştirmek gerektiğini söyledi.

Ekonomi İşbirliği Teşkilatı’ın (ECO) eski Genel Sekreteri Hurşit Enveri ise bu görüşmede Dr. Ahmedinejad’ın ikinci defa cumhurbaşkanı olarak seçilmesine tebrik ederek, “Büyük bir medeniyet sahibi olan İran halkına cesur ve güçlü bir lider yakışır”dedi.

Hurşit Enveri, “İran, İslami ülkeler için örnek bir ülke konumuna gelmiştir”şeklinde konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 15 Mayıs 2021 (6) içerik yüklenmiştir.