HaberlerİranOrtadoğu

Ahmedinecad, Eyüp Sultan Camisi’nde halk ile görüştü

İran İslam Cumhuriyet Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, Pazartesi akşamı Eyüp Sultan Camiinde akşam namazını müteakip Türk halkı ile bir araya geldi.

Ahmedinejad, burada yaptığı konuşmada, siyonist rejim İsrail’in Gazze’ye yardım götüren gemilere saldırmak ile bir adım daha yokoluşa yaklaştığını belirtti.

Sözlerine Türk devleti ve halkına teşekkür ederek başlayan Ahmedinejad, İran ve Türkiye’yi iki büyük, kardeş ve medeniyet sahibi ülke olarak nitelendirdi.

Ahmedinejad, iki ülkeyi insanlık ve ahlak bayraktarı ülke olarak adlandırarak, ‘’ Bugün herkes iki ülke ilişkilerinin derin, dostane ve kardeşçe olduğunu bilmeli ve iki ülke sonuna kadar bir birinin yanında yer alacaklar’’ dedi.

İki ülkenin geleceğinin aydınlık olduğunu belirten Ahmedinejad, zorbalar aleyhine verilen savaşın zafer ile sonuçlanacağının yakın olduğunu ve bu zaferin iki ülkede de kutlanacağını ifade etti.

Zorba güçlerin Siyonist rejimi zorbalık ile dünya’ya kabullendirmeye çalıştığını ve Siyonistlerin geçen 60 yılda bölgede tarihte eşi görülmemiş cinayetler işlediğini ifade eden Ahmedinejad, bu cinayetlerin sonuncusunun da Gazze’ye yardım götüren gemilere saldırı olduğunu ifade etti.

Zorba güçlerin insan hakları bahanesi ile Irak ve Afganistan’a saldırdığını ve bu ülkelerde 100 binlerce insanı katlettiklerini vurgulayan Ahmedinejad, ‘’ Onlar ülkelerin kişiliklerin tahrip ederek, kültür ve ilkelerini hiçe saymakta ve zenginliklerini yağmalamaktadırlar’’ diye konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Aralık 2022 (10) içerik yüklenmiştir.