HaberlerİranOrtadoğu

Ahmedinecad: Ladin öldürülmeden önce ABD’nin elindeydi

İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinecad, terör örgütü El Kaide’nin ele başı Usame Bin Ladin’in öldürülmeden uzun bir süre önce Amerikan güçlerinin elinde ve kontrolünde olduğunu söyledi.

Ahmedinecad, Tahran’da yapılan ”Terörizm” konulu uluslararası konferansa katılan yabancı misafirleri kabulünde yaptığı konuşmada, Bin Ladin’in öldürülmesi konusuna değindi.

Bin Ladin’in terörizmle mücadele için değil, ABD iç siyasetinde halkın dikkatini çekebilmek ve oy avcılığı için öldürüldüğünü ifade eden Ahmedinecad, ”Elimizdeki kesin bilgilere göre, Bin Ladin öldürülmeden uzun bir süre önce Amerikan güçlerinin elinde ve kontrolündeydi” dedi.

Ahmedinecad, ABD eski Başkanı’nın, ülke ekonomisini kurtarmak ve oy için Ortadoğu’ya saldırdığını ve bir milyon kişiyi öldürdüğünü, onun halefinin de aynı yöntemle iş başına geldiğini söyledi.

Dünyadaki sultacı ve sömürgeci güçlerin yıkılış sürecine girdiğini belirten Ahmedinecad, ”Dünyadaki adil olmayan düzen, mühürlerin (başkanların) değişmesiyle ortadan kalkmayacak” diye konuştu.

Ahmedinecad, ”ABD ve siyonist rejim (İsrail) gidicidir. Kendimizi adaletle dolu bir dünya için hazırlamalıyız” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Aralık 2021 (20) içerik yüklenmiştir.