HaberlerİranLübnanOrtadoğu

Ahmedinecad, Mişel Süleyman ile görüştü

İran ve Lübnan halklarının menfaatleri ve akibeti bir birine bağlı olduğunu ifade eden İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı, Tahran’ın, Beyrut ile ilişkilerini geliştirmekte hiçbir sınırlaması olmadığını belirtti.

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu çalışmaları çerçevesinde Cuma sabahı Lübnan Cumhurbaşkanı Mişel Süleyman ile bir araya gelen İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Dr. Mahmud Ahmedinejad, İran ve Lübnan halkları dost olduklarını ifade ederek, İran devleti ve halkı her zaman Lübnan devleti ve halkı yanında olduğunu ifade etti.

Cumhurbaşkanı Ahmedinejad, İran ve Lübnan’ın düşmanları ortak olduğunu belirtmekle, Lübnan’ın sürdürebilir güvenlik ve ulusal vahdetinden düşmanlar rahatsız olduklarını kaydetti.

İran ve Lübnan halkalrının menfaatleri ve akibeti bir birine bağlı olduğunu ifade eden İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı, Tahran’ın, Beyrut ile ilişkilerini geliştirmekte hiçbir sınırlaması olmadığını belirtti.

Lübnan Cumhurbaşkanı Mişel Süleyman ise bu görüşmede Ahmedinejad’ın cumhurbaşkanı olarak seçilmesine tekrar tebrik ederek, yeni dönemde İran ve Lübnan arasındaki ilişkileri parlak olacağını söyledi.

Mişel Süleyman, “Lübnan düşmanları bu ülkede tefrika yaratmak peşindeler”şeklinde konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Mayıs 2021 (20) içerik yüklenmiştir.