HaberlerHüseyin FadlullahİranOrtadoğu

Ahmedinecad, Seyyid Ali Fadlullah ile görüştü

İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, mücahitlerin merhum Ayetullah Fadlullah’ın yolunda devam edeceklerini belirtti.

Cumhurbaşkanı Ahmedinejad, merhum Fadlullah’ın oğlu Seyyid Ali Fadlullah’ı kabulünde yaptığı açıklamada, Allame Fadlullah’ın ömrünü, Kudüs’ün kurtuluşu, İslam ve Müslümanların izzeti için vakfettiğini belirterek, merhumun Lübnan halkı için her zaman çok büyük manevi destek olduğunu kaydetti.

Cumhurbaşkanı Ahmedinejad, merhum Fadlullah’ın engin ve ilerici görüşleriyle bölge meselelerinin çözümünde son derece seçkin bir konuma geldiğini belirterek, onun bütün yaşamının mücadele ve Cihad yolunda geçtiğini söyledi.

Allame Fadlullah’ın İslami direniş konusunda bölge ve dünya Müslümanlarına yeni bir metodu getirdiğini söyleyen İran Cumhurbaşkanı, merhumun her zaman mazlumların safında yer aldığını ve bundan dolayı da her zaman yalnızca bölge değil dünya özgürlükçüleri tarafından da sevildiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Ahmedinejad, dünyada mazlumların zalimler karşısındaki mücadelelerinin zaferle sonuçlanmasını temenni ederken, merhum Fadlullah’ın oğlu Hüccetülislam Seyyid Ali Fadlullah da, başta Rehber İmam Ali Hamaney olmak üzere cumhurbaşkanı, diğer yetkililer ve İran halkının çeşitli kesimlerinin kendilerine gönderdiği taziyet mesajlarına teşekkür ederken, Allame Fadlullah’ın, İran’ı her zaman Muhammedi İslam ile dünya özgürlükçülerinin asıl üssü olarak gördüğünü belirterek, İran milletinin konumunun güçlendirilmesine özel bir dikkat gösterdiğini söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Aralık 2022 (24) içerik yüklenmiştir.