AsyaHaberler

Ahmedinecad Tacikistan ziyaretine başladı

2 günlük bir ziyaret için Tacikistan’a giden Cumhurbaşkanı Dr Ahmedinejad, başkent Duşanbe havaalanında ülkenin üst düzey yetkilileri tarafından karşılandı.

Bugün sabah kendisine eşlik eden heyetle birlikte 2 günlük bir Tacikistan ziyareti için ülkenin başkenti Duşanbe’de inen Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, havaalanında Tacikistan Meclis Başkanı Muhammed Said Abdullayev, Başbakan Akıl Akılev ve Dışişleri Bakanı Hemrahan Zarifi ve ayrıca İran’ın Duşanbe Büyükelçisiyle Tacikistan’da ikamet eden diğer İranlı yetkililer tarafından karşılandı.

Cumhurbaşkanı Dr Ahmedinejad daha sonra, Tacikistan Cumhurbaşkanlığı Sarayında Tacik meslektaşı İmamali Rahmanev’le görüştü.

Bu görüşmede iki taraf, ikili ilişkilerin geliştirilmesi, İran’ın üstlendiği projelerin uygulanmasına hız kazandırılması ve yeni işbirliği alanları gibi konular ele alındı.

Tacikistan Cumhurbaşkanlığı Bürosu bu görüşmeyle ilgili yayınladığı bildirisinde, Tacikistan Cumhurbaşkanı Rahmanev’in, Tacikistan’ı Ahmedinejad’ın kendi evi olarak tanımlayıp, onu “Kendi evine hoş geldin” şeklinde karşıladığını kaydetti.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.