HaberlerİranOrtadoğu

Ahmedinecad, Türkmenistan cumhurbaşkanı yardımcısını kabul etti

İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Dr. Mahmud Ahmedinejad, İran ve Türkmenistan arasında inşa edilecek yeni doğalgaz boru hattının iki ülke arasındaki ilişkilerin derinleştirilmesinde büyük etkisi olacağını söyledi.

Cumartesi akşamı Türkmenistan Cuhurbaşkanı Yardımcısı Hocamuhammed Muhammedev’i kabul eden Cumhurbaşkanı Dr. Mahmud Ahmedinejad, İran ve Türkmenistan arasında gelişmekte olan tüm alanlardaki ilişklere İran İslam Cumhuriyeti destek verdiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Ahmedinejad, İran İslam Cumhriyeti ve Türkmenistan arasında gelişmekte olan enerji ve ulaştırma ilişkilerin iki ülkenin alt yapısının ilerlemesinde büyük etkisi olacağını dikkat çekerek, bu projelerin hayata geçmesi iki ülkenin yanısıra bölgenin menfaatine de olacağının altını çizdi.

Türkmenistan Cuhurbaşkanı Yardımcısı Hocamuhammed Muhammedev ise bu görüşmede, İran ve Türkmenistan arasında gelişmekte olan ilişkilerin iki ülkenin kalkınmasına yardımcı olacağını kaydetti.

Hocamuhammed Muhammedev, İran Cumhurbaşkanı Ahmedinejad’ı Türkmenistan’dan İran’a inşası yapılacak yeni doğalgaz boru hattın açılış törenine davet etti.

Cumhurbaşknaı Ahmedinejad da, İran ve Türkmenistan arasında inşa edilecek yeni doğalgaz boru hattın iki ülke arasındaki ilişkilerin derinleştirilmesinde büyük etkisi olacağını söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.