AfrikaHaberler

Ahmedinecad ve Abdullah Vaad görüştü

İran İslam Cumhuriyeti ve Senegal Cumhurbaşkanları iki ülkenin üst düzey heyetlerin toplantısında Tahran ve Dakar arasında ikili ve uluslar arası işbirliğinin gelişmesi üzerinde durdular.

Ahmedinejad ve Vaad ayrıca çeşitli alanlarda iki ülke arasındaki ilişkilerden memnuniyet duyduklarını ifade ederek iki milletin yararına tüm kapasitelerin kullanılmasını da istediler.

Toplantıda bir çok alanda İran ve Senegal işbirliğinin iyi olduğunu vurgulayan Ahmedinejad bölgesel ve uluslar arası konularda iki ülke arasında koordinasyonun sağlanması ve müzakerelerin sürmesi gerektiğini de belirtti.

Bazı zorba güçlerin İran ve Senegal gibi özgürlükçü milletlerin onuruna zarar verme çabasında olduğuna işaret eden Ahmedinejad “zorba güçlerinin bu çabası yenilecek ve deneyimler de bu çabalarından sonuç almadıklarını gösteriyor” dedi.

Abdullah Vaad da iki ülke arasında ilişkilerin geliştirilmesinin iki millet ve İslam Dünyası milletlerinin yararına olacağını vurgulayarak ilişkilerin daha da gelişmesi üzerinde durdu.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Mayıs 2021 (22) içerik yüklenmiştir.