HaberlerİranOrtadoğuSuriye

Ahmedinecad ve Beşşar Esad telefon görüşmesi yaptı

İran İslam Cumhuriyeti ve Suriye Cumhurbaşkanları Siyonist rejimin son insanlık dışı girişimleri konusunda görüş alışverişinde bulundular.

Siyonist rejimin son cinayetleri konusundaki müzakereleri çerçevesinde Ahmedinejad Suriye Cumhurbaşkanı Esad ile telefon görüşmesi yaparak cani Siyonistlerin insanlık dışı girişimlerine itirazda ortak bir tutum sergilenmesi üzerinde durdu.

Sahte Siyonist rejimin insanlık dışı cinayetlerini dizginlemek ve kontrol etmenin önemli olduğunu vurgulayan Ahmedinejad “bugün uluslar arası arenada bu rejimin girişimlerini kınamak amacıyla daha aktif ve güçlü hareketlerin yapılması şart. Siyonist rejimin son insanlık dışı girişimlerinin kınanması, bu cinayetlerin sorumlularının cezalandırılması, Gazze’ye insani yardımların gönderilmesinin yanında ablukanın sonlandırılması, bağımsız devletler ve milletlerin iş birliğiyle Siyonistlerin insanlık dışı cinayetlerine itiraz olarak yapılması gereken girişimlerdir” dedi.

Esad da Siyonistlerin vahşi cinayetlerine karşı siyasi girişimlerin yoğunlaşması gerektiğini vurgulayarak “bugün tüm kuruluşlar, meclisler ve İslam devletleri, İKÖ aracılığıyla Gazze’ye insani yardım taşıyan barış filosuna yönelik saldırıyı kınamak için girişimlerini yoğunlaştırmalı” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 17 Ocak 2022 (37) içerik yüklenmiştir.