HaberlerİranLatin AmerikaOrtadoğu

Ahmedinecad ve Chavez’den Gazze için ortak hareket kararı

İran İslam Cumhuriyeti ve Venezüela Cumhurbaşkanları, Siyonist rejimin son insanlık dışı girişimini kınamak ve Gazze’nin mazlum halkını ablukadan kurtarmak için koordineli ve ciddi girişimlerde bulunulmasının şart olduğunu belirttiler.

Venezüela mevkidaşı ile telefon görüşmesi yapan Mahmud Ahmedinecad, Siyonist rejimin insan hakları çalışanları ve barış filosuna saldırısından duyduğu rahatsızlığı dile getirerek “Siyonist rejim bu insanlık dışı faciayı işleyerek cinayetlerinin derinliğini ortaya koydu. Bugün artık bu sahte rejimin tüm özgür devletler ve milletlerin iş birliğiyle kınanması ve yok edilmesi zamanı geldi. Bu esef verici büyük faciayı uluslar arası toplumun ciddiyetle takip etmesi ve kınaması gerekir. Gazze’ye daha fazla insani yardım göndererek Gazze halkını ablukadan ve insanlık dışı baskıdan kurtarmak gerekir. Bugün Siyonist rejim terörist ve saldırgan bir rejim olarak milletlerin gayretleriyle yolun sonuna yaklaştı ve bunun belirtileri de görünüyor” dedi.

Telefon görüşmesinde Chavez de Siyonist rejim’in Gazze ve Filistin’deki girişimlerini soykırım olarak niteleyerek “bugün bu rejim konusunda siyasi tutumun ötesinde girişimlerde bulunmak gerekir” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Mart 2023 (28) içerik yüklenmiştir.