DünyaHaberlerİranOrtadoğu

Ahmedinecad : Yeni bir dönem başladı

İran İslam Cumhuryeti Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, seçim zaferi sonrası ilk açıklamasını dün akşam canlı yayında televizyonda yaptı.

Ahmedinejad, İran halkının verdiği oylarla geleceğe giden yolu tercih ettiğini, geçmişe dönmeye karşı çıktığını söyledi. Ahmedinejad, İran’da yeni dönemin başladığını, yeni dönemin izzetli ve yapıcı geçeceğini söyledi. Ahmedinejad “İran halkı, izzet istiyor” dedi.

Ahmedinejad “İran halkı, bir şahsın şekline ve görüntüsüne bakarak değil, programına ve planlarına bakarak oyladı” dedi. Ahmedinejad “İran halkının beklentilerini gerçekleştirmek ve halkımız üzerindeki yaptırımları kaldırmak için çalışıyoruz” dedi.

Ahmedinejad, halkın cumhurbaşkanın da kendisi gibi olmasını istediğini belirterek “Ben, halkıma bağlayım ve bağlı kalacağım. Halkımız, her zaman saygı beklemektedir. İran halkı, hizmeti hak etmektedir” dedi.

Ahmedinejad ayrıca halkın, yolsuzluğa karşı mücadele edilmesini beklediğini ifade etti.Ahmedinejad, cumhurbaşkanının adaletle tasarrufta bulunması gerektiğini kaydetti.

Ahmedinejad, bazılarının İmam Humeyni(r.a)’in yolundan gittiklerini iddia ettiklerini belirterek “Onların ne yaptıklarını görüyoruz” dedi. Seçimlerin sağlıklı ve özgür bir ortamda gerçekleştirildiğini ifade eden Ahmedinejad, seçimlerde sahte oy kullanıldığı yönündeki iddiaları da yalanladı, tüm İranlıların güçlerini birleştirmesi çağrısında bulundu.

Ahmedinejad, halkına şöyle hitab etti: “Ben, sizle gurur duyuyorum. Hepinize teşekkür ediyorum”.
Ahmedinejad, zefer kutlamalarını bugün yapacaklarını ilan etti.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Mayıs 2021 (25) içerik yüklenmiştir.