HaberlerİranOrtadoğu

Ahmedinecad yeni kabinesini savundu

Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad İslami Şura meclisine önerdiği bakanları savunma konuşmasında, yeni hükümetin, ulusal birliği ve islami kimliği güçlendirmek ve savunma olduğunu söyledi.
Cumhurbaşkanı Ahmedinejad bir saat süren konuşmasında yeni iktidar dönemi için hazırladığı programını açıklamayarak, “Ben bugün, halk tarafından seçilmiş olan biri olarak yeni hükümetin var olan bütün gücüyle bu ülke ve halkına hizmet sahnesinde bulunacağını, ülkenin tüm kapasitelerini harekete geçireceğini ilan ediyorum. Ve tabi ki bu yolda İslami Şura Meclisi’nin de desteği şart. Ben şahsen bu durumunda gerçekleşeceğinden eminim” şeklinde konuştu.
2. kalkınma planının son aşamasına geldiği ve bitmek üzere olduğunu da belirten Cumhurbaşkanı Ahmedinejad daha sonra yeni hükümetinin iç ve dış alanlarına ilişkin program ve siyasetlerini tek tek açmaya başladı. Cumhurbaşkanı Ahmedinejad, bölge ve dünya barışının sağlanması ve güçlendirilmesi konusunda çalışmalar yürüteceklerini hatırlatarak, “emperyalist güçlere işgalcilere, saldırganlara ve halkların haklarını gasb edenlere karşı mücadele edeceklerini söyledi. İnsanların ortak hukuk ve halkların hukukunun korunması ve güçlendirilmesi, adalet ve insani değerlerin korunmasının dış siyasetinin ana çizgisi olduğunu söyledi.
Cumhurbaşkanı uluslar arası fesad ve mafyalara karşı mücadelenin süreceğini de hatırlatarak, siyonist rejim gibi emperyalist güçlere karşı mazlumları desteklemeye de devam edeceklerinin altını çizdi.
Cumhurbaşkanı Dr Ahmedinejad konuşmasının son bölümünde de, yeni kabinesi üyelerinin sahip oldukları özellik ve kabiliyetlerinden söz ederken bu kadronun seçilmesi sebeplerine de açıklık kazandırmış oldu.

Başa dön tuşu
Bugün 16 Mayıs 2021 (55) içerik yüklenmiştir.