HaberlerİranOrtadoğu

Ahmedinecad’dan İmam Ali(as)’nin şehadeti için mesaj

Cumhurbaşkanı Dr Ahmedinejad, İslam İnkılâbı Rehberi’nin 10. hükümet üyelerini kabulünde bulunduğu tavsiyelere değinerek “Bu tavsiyeleri tamamen dikkate alıp hepsini uygulayacağız” dedi.

Cumhurbaşkanı Dr Ahmedinejad dünkü hükümet heyeti toplantısında, İslam İnkılâbı Rehberi Ayetullah Hamenei’nin 10. hükümet üyelerini kabulünde, İslami-İranlı bir yönetim örneğinin gerçekleştirilmesi yolunda bu hükümetin başarılı olabilmesi için tavsiye olarak beyan ettiği hususlara değinerek “Böyle bir toplum için en iyi örnek “Mehdevi” toplumudur” diye vurguladı.

Mehdevi toplumdan maksadın Hz Mehdi’nin(sa) zuhuru için hazırlıklı bir toplumun oluşturulması konusu olduğunu da hatırlatan Cumhurbaşkanı Ahmedinejad “İslami-İranlı toplumun hedeflerini belirlemek ve bu toplumun sahip olması gereken özelliklerini tedvin etmekle o nur dolu topluma ulaşmak mümkün hale gelir” diye ekledi.

Cumhurbaşkanı Ahmedinejad daha sonra Hz Peygamber Efendimizin(sav) Ehl-i Beyti ve sevgili damadı Hz Ali’nin(sa) Şahadet günleri yıl dönümü münasebetiyle Ehl-i Beyt âşıkları başta olmak üzere, dünya Müslümanları ve müminlerine baş sağlığı dileyerek “Emir-ül Müminin Ali(sa) insani kemalin doruk noktası ve Allah-u Teâlâ’nın tam tecellisidir. İslam Peygamberinden(sav) sonra, Allah’ı tanımak ve İlahi hidayete uymaya vesile olacak tek büyük şahsiyet Hz Ali’dir(sa)” diye vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Mayıs 2021 (25) içerik yüklenmiştir.