HaberlerİranOrtadoğu

Ahmedinecad’ın başsağlığı mesajı

İran’ın güneydoğu bölgesinde halk ve İslam İnkılabı Muhafızları Ordusu üst düzey komutanlarından bir grubun şehit düşmeleri üzerine Cumhurbaşkanı Dr Ahmedinejad dün, bir başsağlığı mesajı verdi.

Dün sabah İran’ın güneydoğu bölgesinde yer alan Sistan-Beluçistan eyaletinin Pakistan sınırına yakın Serbaz bölgesinde ecnebi mihraklarına bağlı teröristlerin intihar saldırısı düzenleyerek bölgenin masum halkı ve İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu Kara Kuvvetleri Komutan Vekili General Nurali Şuştari başta olmak üzere üst düzey komutanlardan bir grubun şehid düşmelerine sebep olmaları üzerine Cumhurbaşkanı Dr Ahmedinejad bir başsağlığı mesajı yayınladı.

Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad bu mesajının bir bölümünde “Bu hadiseden sorumlu olan katillerin yakında, insanlık dışı bu girişimlerinin karşılığını alacakları konusunda güvence veriyorum” diye vurguladı.

Cumhurbaşkanı Ahmedinejad daha sonra “Bu vesileyle ilgili yetkililerden çok hızlı ve kesin bir tavırla bu hadisenin esas sorumlularını tespit edip, adalete teslim etmelerini istiyorum” diye kaydetti.

Dr Ahmedinejad ayrıca “Hayatlarını bu ülke halkına hizmet etmeye ve “Şehidler gülistanı” islami İran’ı savunmaya adamış olan bu halk evlatlarının bugün böyle sade, içtenlikli ve sorumluluk bilinci içerisinde halk arasında yerlerini almaları ve canlarını minnetsiz bir şekillde bu yöndeki inançları uğruna fada etmeleri bizim için bir iftihar kaynağıdır” ifadesini kullandı.

Başa dön tuşu
Bugün 17 Mayıs 2021 (45) içerik yüklenmiştir.