DünyaHaberlerİranOrtadoğu

Ahmedinecad’ın çizgisi Hüseyni çizgidir

İran cumhurbaşkanı yardımcılarından Muhammed Rıza Rahimi, İran İslam cumhuriyetinin dünya yönetimlerinin zirvesinde yer aldığını açıkladı.

İran’ın kuzey batısında yer alan Batı Azerbaycan eyaletinde düzenlenen bir oturumda konuşan cumhurbaşkanı yardımcısı Rahimi, İran milleti ve 9. hükümet üyelerinin Ahmedinejad’a güvenmekte asla kuşkuya kapılmadığını ve kendisini bir kez daha seçmesinin de bu milletin ona duyduğu güven ve vefanın simgesi olduğunu kaydetti.

Oturuma katılan cumhurbaşkanının diğer yardımcılarından İbrahim Azizi de Ahmedinejad’ın yöneticilik anlayışının İslam dini ve rahmetli imam Humeyni’nin emelleri ile örtüştüğünü, son günlerde seçimlerden sonra Amerika ve isyancılarca başlatılan Allah-u Ekber seslerinin, tıpkı Sıffin’de olduğu gibi, münafıkların Kuran-ı Kerim’ı mızrakların başına geçirmesini anımsattığını ve müslüman İran milletinin asla bu tür Allah-u Ekber seslerine kanmayacağını vurguladı.

Azizi, Ahmedinejad çizgisinin beyaz sarayın dünya arenasındaki sultacılığını yok etmeyi amaçlayan Hüseyni çizgi olduğunu belirterek 9. hükümet sergilediği cesaretle toplumda adaleti yaygınlaştırdığını kaydetti.

Başa dön tuşu
Bugün 15 Mayıs 2021 (6) içerik yüklenmiştir.