HaberlerİranLübnanOrtadoğu

Ahmedinecad’ın coşkulu karşılanması ziyareti amacına ulaştırmıştır

İslami Şura Meclisi Ulusal Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu Sözcüsü Kazım Celali, Lübnan halkının cumhurbaşkanı Ahmedinejad’ı coşkulu karşılamasının, bu ziyaretin amacına ulaştığını ve İran’ın Lübnan’da halk arasında özel bir yere sahip olduğunu gösterdiğini belirtti.

Basın mensuplarına konuşan Celali “bu ziyaretten önce Siyonist akımlara bağlı medya, ziyaretin önemi nedeniyle buna karşı psikolojik bir atmosfer yarattılar. ABD gibi büyük ülkelerin yetkilileri Afganistan veya Irak’a gittikleri zaman bu gizli tutuluyor ve ziyaretten sonra basında haberler yer alıyor. Halbuki İran İslam Cumhuriyeti Irak, Afganistan ve hatta Lübnan ziyaretinden önce ziyaret öncesi tehditlere rağmen ziyaret programını ertelemedi. İran’ın bu tutumu, İran’ın gücünü ve bölge ülkeleri kamuoyu nezdinde İran’ın özel bir konumda olduğunu gösteriyor” dedi.

Batı’nın bu ziyarete yönelik olumsuz propagandaları ile ilgili Celali “onların bu girişimi, psikolojik bir savaştır çünkü Lübnan hassas bir ülke ve onlar, İran’ın bu ülkede özel bir konuma sahip olduğunu biliyorlar. Dayatma bir barış ve uzlaşmanın bölgede gündemde olduğu ve Siyonist rejimin uzlaşma için en ufak bir çaba bile harcamadığı bir dönemde Müslüman ve Arap milletleri için de sadece direniş seçeneği kalıyor. İran Cumhurbaşkanı, direnişi destekleyen bir ülkenin temsilcisi olarak Lübnan’a gitti ve Batılı bazı ülkelerin ve Siyonistlere bağlı medyanın buna sert tepki göstermesi doğaldır” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Mayıs 2022 (22) içerik yüklenmiştir.