HaberlerIrakİranOrtadoğu

Ahmedinecad’ın ismi ölümsüzleşecektir

Irak eski Başbakanı İbrahim Caferi, İran Cumhurbaşkanı Dr Ahmedinejad’a hitaben “Cumhurbaşkanlık döneminiz sona erse bile adınız ve şanınız, İslam dünyasına hizmet veren biri olarak tarihte ölümsüzleşecek” dedi.

Tahran’a bir ziyaret gerçekleştiren Irak eski Başbakanı İbrahim Caferi, bugün İran Cumhurbaşkanı Dr Ahmedinejad’ı ziyaret ederken, Dr Ahmedinejad’ın yeniden bu makama seçilmesini kutlayarak “Sizin bu zaferiniz, şasi bir başarıdan öte, İran İslam Cumhuriyeti nizamının bir zaferidir” dedi.

İran’ın son Cumhurbaşkanlık seçimlerinin bu ülke sınırlarını aşarak İslam dünyası ve insanlık için de büyük sonuçlar doğurduğunu belirten İbrahim Caferi bu konuda ayrıca “İran İslam Cumhuriyetinin bugün bölge ve dünyada büyük bir güç sayıldığı kuşku götürmez bir gerçek” diye vurguladı.

İbrahim Caferi daha sonra Cumhurbaşkanı Dr Ahmedinejad’ın İran ve bölgede gerçekleştirdiği hizmetler ve uluslararası teşkilatlar da bulunmasını bir iftihar kaynağı olarak tanımlarken Ahmedinejad’a hitaben “Cumhurbaşkanlık döneminiz sona erse bile adınız ve şanınız, İslam dünyasına hizmet veren bir şahıs olarak tarihte ölümsüzleşecek” şeklinde konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.