FotoğraflarHaberlerİranOrtadoğu

Ahmedinecad’ın Kudüs Günü Konuşması – Fotoğraf Galerisi

İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinecad, Dünya Kudüs Günü’nün, dünya adaletçilerinin birlik noktası olduğunu söyledi.

Başkent Tahran’da Kudüs günü yürüyüşlerine halkın içerisinde katılan İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinecad, siyonist rejimin İslam topraklarında yalan temeller üzerine kurulduğunu belirterek, “siyonist rejim, Filistin islam topraklarına kurulurken, bu rejime destek verenler en büyük cinayet işlediler” dedi.

İnsani bütün değerleri ayaklar altına alarak kurulan bu sahte rejimin, bu gün, çocuklara, su, gıda ve ilaç gibi en temel ihtiyaçları bile vermiyor, mazlum Filistin halkına gönderilen insan yardımları taşıyan gemilere uluslar arası sularda saldırıyor diyen cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinecad, sahte ve yapay rejimin kuruluşundan bu yana geçen 60 yıllık süre içerisinde bu rejimin ele başları, 5 savaş yaptılar. Milyonlarca kişiyi evinden barkından sürdüler. Siyonist rejim kendi geleceğini, halkların kültürlerini tahrib ederek sürdürmek istiyor. Dünya’da terör ve suikast için siyasi sınır tanımayan tek rejimdir ve ahlaki değerleri hiçe sayan ve ahlaksızlığı yaygınlatıran bir rejimdir” diye konuştu.

İran cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinecad, bu gün siyonist rejimin varlık sebebinin artık kabul görmediğini hatırlatarak, “bu gün siyonist rejime destek veren devletler, siyonist rejime tam destek vererek, işlenen cinayetler karşısında susmayı tercih ediyorlar” dedi

Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinecad özerk Filistin yönetimi ile siyonist rejim arasında başlayan yeni tur görüşmelere işaretle de, bölge ülkeleri, Filistin topraklarından en küçük bir parçayı bile düşmana vermeyi istemiyor diye konuştu.

Filistin toprakları ve filistin’in geleceğine de temas eten Ahmedinecad bu gün yürütülmek istenen müzakereler başarısızlığa mahkumdur çünkü, siyonist rejim çöküş sürecine girmiştir dedi.

Cumhurbaşkanı Ahmedinecad, Filistin halkına, siyonist rejimin cinayetleri karşısında dik duruşu ve direnişinden dolayı teşekkür ederek, Filistin halkının geleceği konusunda müzakere yapılması mümkün değildir diye konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Ağustos 2022 (42) içerik yüklenmiştir.