HaberlerİranOrtadoğu

Ahmedinecad’ın siyaset çizgisi değişmeyecek

Perviz Davudi, “Cumhurbaşkanı Ahmedinejad imar projeleri, mahrum kesimle ilgilenme, sosyal adalet, yolsuzluklarla mücadele, dış siyaset ve iktidar dâhil son 4 yıldaki siyasetlerini yine sürdürecek” dedi.

“Dünya Uyuşturucu Maddeyle Mücadele Günü” münasebetiyle bugün Tahran Olimpik Otelinde konuşan Cumhurbaşkanı 1. Yardımcısı Davudi, “Halkın bu son Cumhurbaşkanlığı seçimlerine olan katılımı sahip olduğu önem açısından 11 Şubat 1979 yılındaki katılımına benzetilebilir. Bu seçim de, İran tarihinde bir dönüm noktası olarak kayıtlara geçerken aynı zamanda bu ülke halkının 30 yıldan sonra batılı istilacıların dayattıkları tüm sıkıntı ve sorunlara rağmen İslami nizama güvendikleri ve bu nizamın arkasında durduklarının bir göstergesidir” diye vurguladı.

İran halkının geniş oranda bu seçimlere katılmasıyla batılı istilacıların İran’a karşı propaganda imkânlarını ellerinden almış olduğunu ifade eden Davudi bu konuda “Batılı istilacıların İran’ın kargaşa olaylarını yönetmeleri ve hatta bu kargaşa olaylarını onların istedikleri şekilde yansıtması için bir televizyon kanalını bu meseleye ayırmalarının nedeni işte İran halkının bu geniş ve muazzam katılımıdır” şeklinde konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 15 Mayıs 2021 (6) içerik yüklenmiştir.