DünyaHaberlerİranOrtadoğu

Ahmedinecad’tan BM Genel Sekreteri’ne mektup

Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, BM Genel Sekreterine bir mektup göndererek şöyle dedi: “Acaba Merve El-Şerbini cinayetini kınamanızın ve faillerinin tutuklanması ve cezalandırılması için harekete geçmenizin zamanı gelmedi mi?”

Cumhurbaşkanı Ahmedinejad, BM Genel Sekreteri Ban ki-Moon’a gönderdiği mektupta Almanya’da korkunç bir şekilde katledilen Merve El-Şerbini olayına duyarsız kalınmasına tepki göstermiş ve şu konulara yer vermiştir:

El-Şerbini Alman kanunları çerçevesinde bu ülkede ikamet etmekte olup aslında bu ülkenin bir misafiri sayılmakta idi. Bedevi kavimlerinde dahi misafire saygı duyuluyor ve ona saldırma hakkı verilmiyordu.

Tüm yargı organlarında, şikayetçinin dosyasının incelenmesi müddetince şikayetçinin emniyetinin sağlanması zaruridir. Nasıl olur da mazlumun sığınağı olan yargı organında, şikayetçi taraf yargı organı mesulleri nezdinde, o da defalarca bıçaklanarak öldürülebiliyor?

Cinayet haberi günlerce sansür edilerek Alman Devleti ve Yargı Organı buna sessiz kalıyor ve işte böyle olaylar sonucundadır ki çok büyük tarihi zulümler ortaya çıkıyor.

Cumhurbaşkanı Ahmedinejad, Ban ki-Moon’dan bu olaya karşı tepki göstermesini isteyerek mektubunda şu sözlere yer verdi: “Siz eğer bu zulme karşı haykırmazsanız ve bu ayrımcılığı kınamazsanız, beşeriyeti daha büyük musibetler bulacak ve daha çok insan adaletsizlik ve ayrımcılığa tabi tutulacaktır.”

Başa dön tuşu
Bugün 09 Mayıs 2021 (20) içerik yüklenmiştir.