HaberlerİranLatin AmerikaOrtadoğu

Ahmedinecad’tan Morales’e kutlama

İran Cumhurbaşkanı Ahmedinejad, Bolivyalı meslektaşı Morales’in yeniden ülkesinin Cumhurbaşkanı olarak seçilmesi dolaysıyla kendisine bir kutlama mesajı yollayarak bu seçilişinin adalet, bağımsızlık, özgürlük ve sevgi gibi insani kavramlardan yana halklar arasındaki dostluk bağlarının güçlenmesine yol açacağını kaydetti.

Cumhurbaşkanlığı Mahmud Ahmedinejad, Evo Morales’in Bolivya Cumhurbaşkanlığı seçimlerini kazanarak yeniden ülkesinin Cumhurbaşkanı olarak seçilmesi nedeniyle kendisine hitaben “Besmele” ile başladığı bir kutlama mesajı yollayarak “Bolivya halkının yeniden güven belirtmesi dayanağı sayesinde bu ülkenin kalkınması yolunda daha büyük adımlar atmanızı temenni ediyorum” diye kaydetti.

İran İslam Cumhuriyetiyle Bolivya arasındaki iyi ilişkilerin Morales’in yeni iktidarı döneminde de devam ettirilmesini arzuladığını belirten Cumhurbaşkanı Dr Ahmedinejad bu mesajında ayrıca “Kanaatimce, sizin yeniden aynı göreve seçilmeniz adalet, ahlak, eşitlik, bağımsızlık ve sevgi gibi insani-manevi kavramlardan yana olan halklar arasındaki dostluk bağlarının daha da güçlendirilmesine yol açacaktır. Bu seçilişiniz aynı zamanda, istila kurmaya dayalı sistemlere, bilinçli halklar ve temiz fıtratların, maneviyet üzerine kurulan bir adalet şekli peşinde oldukları gerçeğini hatırlatmakta. Buna göre, gelecek halklarındır” diye vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Mayıs 2021 (9) içerik yüklenmiştir.