HaberlerİranOrtadoğu

Ahmedinecad’tan yeni iş imkanı duyurusu

Cumhurbaşkanı Ahmedinejad, dün Urumiye kentinde bu yıl sonuna kadar ülke çapında kısa sürede kar sağlayacak meslekleri destekleyen 5 bin ekonomik merkezin faaliyete geçirileceğini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Ahmedinejad Batı Azerbaycan eyaleti merkezi Urumiyede canlı olarak yayın yapan televizyon programında hükümetinin işsizlik sorunuyla mücadele programı kapsamında bu yıl sonuna kadar işsizlere yeni iş imkanı tanıyan ve kısa sürede kar getirecek mesleklere destek verecek 5 bin ekonomik merkezin ülke çapında faaliyete geçirileceğini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Ahmedinejad bu konuda “Bu sürecin bu şekilde devam etmesiyle işsizlik oranının önümüzdeki üç-dört yıla kadar yüzde 5’e düşmesini ve ondan sonra da yeni iş imkanları alanında büyük gelişme olmasını bekliyoruz” dedi.

Ahmedinejad ayrıca “Bu projeyi bugüne kadar uygulamamız sayesinde işsizlik oranı ülkede yüzde 3’lük bir azalma kaydetti. Buna göre bu sürecin devam etmesiyle işsizlikle mücadele alanında büyük başarılar kaydedeceğimize inanıyorum” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Kasım 2022 (27) içerik yüklenmiştir.