HaberlerİranOrtadoğu

Ahmedinejad: Bölgedeki Çatışmalar Siyonistlerin Yararınadır

İslamî İran Cumhurbaşkanı Mahmut Ahmedinejad, bölgede çatışan tüm gruplardan, sadece Siyonist rejim İsrail’e hizmet eden anlaşmazlıklarına son vermelerini istedi.

İran devlet radyo televizyon kurumunun Ahmedinejad’ın 8 yıllık cumhurbaşkanlığı dönemini takdir etmek üzere düzenlediği törende konuşan Ahmedinejad, bölgede anlaşmazlıkların ve şiddetin devam etmesinden duyduğu esefi dile getirerek çatışan taraflara bu tür insani olmayan tutumlarla Siyonist rejim ve küresel istikbara hizmet etmemelerini tavsiye etti.

Bölgede her türlü çatışmanın sadece Siyonistlerin ve zorba devletlerin yararına olduğunu belirten Ahmedinejad, bölge milletleri yeminli düşmanlarının komplolarına karşı uyanık olmaları gerektiğini, hak, adalet ve özgürlüğe kavuşmanın yolu savaş değil, teamül, dayanışma ve işbirliği olduğunu vurguladı.

İran’ın son 8 yılda kazanımlarına da işaret eden Ahmedinejad, bu süre içerisinde İran’ın dış politikası İslam inkılabı ve İran kültürü ve düşüncesinden ilham alarak İran’ın uluslararası alandaki konumunu yükselttiğini vurguladı.

Ahmedinejad İran milleti ve İslam inkılabı rehberi İran İslam inkılabının onlara sunduğu fırsatların değerini çok iyi bildiğini ve sorumluluklarını en iyi şekilde yerine getirdiğini kaydetti.

Başa dön tuşu
Bugün 26 Mayıs 2024 (5) içerik yüklenmiştir.