HaberlerİranOrtadoğu

Ahmedinejad: Dünya bugün yeni bir yönetim ve ideolojiye ihtiyacı var

İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı, kapitalist ve Marksist anlayışın yenilgiye uğramasından sonra dünyanın bugün yeni bir yönetime ve ideolojiye ihtiyaç duyduğunu söyledi.

İran’da düzenlenen Uluslar arası İslami Vahdet Konferansı için İran’a gelen misafirleri dün gece kabul eden Cumhurbaşkanı Dr. Mahmud Ahmedinejad, insanlığın üzerine çullanan bugünkü müstekbirlerin gerçekte insanın kemale ermesi ile dünya üzerinde tevhid ve adalet esasına dayalı bir hakimiyetin oluşması karşısında en büyük engel olduğunu bildirdi.

Cumhurbaşkanı Ahmedinejad, Marksistler ve kapitalistlerin, sömürme ve aldatmaya dayalı bir taktikle ve de yalan bir propaganda ile Filistin topraklarını işgal ettiklerini ve o toprakların halklarını başka yerlere göç ettirdiklerini ve şimdi o toprakların asıl sahiplerinin dünyanın değişik yerlerinde mülteci durumda yaşadıklarını söyledi.

İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı, emperyalistlerin 65 yılda 5 ağır savaşı dayattıklarını ve bu durumun da bölgenin ilerleme ve kalkınmasının önlenmesine neden olduğunun altını çizdi.

Başa dön tuşu
Bugün 20 Nisan 2024 (20) içerik yüklenmiştir.