HaberlerİranOrtadoğu

Ahmedinejad: Dünyanın yönetiminin düzeltilmesi için ilahi din mensupları birlikte hareket etmeli

İran cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, ilahi din mensuplarının dünyanın yönetiminin düzeltilmesi için işbirliği yapmaları ve beraber hareket etmelerinin kaçınılmaz olduğunu söyledi,Ahmedinejad, dün New York’ta Avrupa Siyonizm karşıtı Yahudilerle görüşmesinde, dünyanın yeni bir yönetimi için ilahi din mensupları arasında hiçbir ihtilafın olmadığını kaydederek, halihazırdaki dünya yönetiminin düzeltilmesinin zaruri olduğunu söyledi.

Bugün güç ve servet için bütün ilahi değerleri ve insaniyeti yok edenlerin yolun sonuna geldiklerini belirten Ahmedinejad, artık müminlerin yeni bir dünya düzeni oluşturmaları döneminin geldiğini söyledi.

İran cumhurbaşkanı, siyonistlerin cinayetlerine de temasla, Filistin’in işgalinin, siyonist rejimin cinayetlerinin ve suçlarının yalnızca küçük bir bölümünü oluşturduğunu bundan daha büyük suçun ise siyonistlerin bu eylemlerini Yahudilik adı altında yapmaları olduğunu söyledi.

Siyonistlerin kötü eylemlerini Yahudilik adı altında uygulamaya koymaya çalıştıklarını söyleyen Ahmedinejad,Yahudiler’in müslümanlar, hristiyanlar ve diğer kavimler gibi barış yanlısı olduğunu ve dünyada dostluktan yana olduklarını söyledi.

Sözkonusu görüşmede, Avrupa’da Siyonizm karşıtı Yahudi liderler de, siyonizme ve siyonist rejimin kurulmasına karşı olduklarını belirterek, İran İslam inkılabı liderliğinin dünyanın bütün insanları için hayır ve bereketin kaynağı olduğunu söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Aralık 2022 (25) içerik yüklenmiştir.