HaberlerİranOrtadoğu

Ahmedinejad: İran demek dünyada adalet ve tevhit bayrağının dalgalanması demek

İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ahmedinejad, Allah’a tevekkül etmek, çalışmak çabalamak ve hedef sahibi olmak İran’ın yücelmesinin en önemli etkenleri olduğunu vurgulayarak, dünyada adalet ve tevhit bayrağının dalgalanması üzerinde İran’ın var olduğunu belirtti.

İran’ın daha da ileriye götürmeye kararlı olduklarına işaret eden Mahmud Ahmedinejad “tabii bazı sorunlar oluyor çünkü bu konuda kararlıyız. Bana göre bugün İran özel bir coğrafya değil aksine bayrak, sembol ve yoldur. Bugün dünyanın neresine giderseniz gidin İran adı geçtiğinde iki şey akla gelir. Biri kültürdür” dedi.

Cumhurbaşkanı “İran milleti dünyada kültürüyle tanınıyor. İran adı sanat, düşünce, cesaret, birlik, uygarlık ve tarih ile anılıyor. Bugüne kadar kimse İran’ı saldırgan, zorba ve savaşla tanımadı” dedi.

İran adının çağrıştırdığı ikinci konu ise aydın bir geleceğe umutla bakmak olduğuna işaret eden Ahmedinejad “tarih boyunca insanlığın ihtiyaç duyduğu gerçek yüce kültürdür. Ekonomi, politika, bilim ve tarım da yüce kültürün hizmetindedir” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 29 Ocak 2023 (15) içerik yüklenmiştir.