HaberlerİranOrtadoğu

Ahmet Vahidi, siyonist rejime vurulan bir tokattır

Onuncu dönem hükümetinde savunma bakanı olarak İslami şura meclisinden güvenoyu alan general Vahidi, milletvekillerinin kahir çoğunluktaki güvenoyunun gerçekte İran milletinin anti siyonist tutumunu sergilediğini vurguladı.

Cumhurbaşkanı Ahmedinejad’ın İslami şura meclisine sunduğu kabinede savunma bakanlığına aday gösterilen ve milletvekillerinden en yüksek oyu alarak bu göreve getirilen general Vahidi, gazetecilerin sorularını cevapladı.

General Vahidi, bu oyların gerçekte İran milletinin anti siyonist tutumunu gözler önüne serdiğini, nitekim korsan İsrail’in propagandalarının İslami nimazda sürekli ters sonuç doğurduğunu kaydetti.

Düşmanların bölgedeki sinsi hareketlerini de değerlendiren general Vahidi, İran İslam cumhuriyetinin bölge ülkeleri ile ilişkilerinin çok iyi olduğunu ve bu ilişkileri geliştirmek azminde olduklarını ve hiç bir etkenin bölge ülkeleri ile ihtilaflara sebep olamayacağını, çünkü İran’ın bölgenin güvenliğine büyük önem verdiğini vurguladı.

General Vahidi korsan İsrail’in İran, Lübnan, Suriye ve bölgede direniş hareketlerine yönelik tehditleri ile ilgili bir soruya da siyonistlerin gereken cevabı 33 ve 22 günlük savaşlarında aldığını ve yeniden aynı hatayı işlemeye kalkışacağını düşünmediği şeklinde cevap verdi.

General Vahidi ecnebi medyanın Arjantin iddiası ile ilgili propagandalarına da değinerek tüm bu propagandaların siyonist lobilerin baskısı altında gerçekleştiğini vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 10 Mayıs 2021 (8) içerik yüklenmiştir.