HaberlerİranOrtadoğu

Ahteri: Amerika dünyada şiddetin bayraktarlığını yapıyor

Dünya Ehlibeyt kurumu genel sekreteri Hüccetülislam Muhammed Hasan Ahteri, Amerika’nın her zaman dünyada şiddetin bayraktarlığını yaptığını söyledi.

İRNA’nın haberine göre Ahteri, bazı ülkeler ve kişilerin dünyayı şiddetten arındırmaya dayalı çabalarına işaretle, Amerika’nın bu doğrultuda iddialarda bulunduğunu ama her zaman iddialarının aksine şiddet yolunu tercih ettiğini ve bu doğrultuda İran gibi ülkelerin bilim ve teknolojiye ulaşmasına engel olduğunu söyledi.

Ahteri, Amerika’nın terörizmle savaştığını iddia ettiğini halbuki, Amerika’nın terörizme destek verdiğini belirterek, Amerika ve müttefiklerinin, el’kaide, Taliban ve IŞİD gibi terör örgütlerini oluşturdukları ve bunlara mali ve silah başta olmak üzere her türlü destek verdiklerini belirtti.

Filistin meselesine de değinen Ahteri, müslümanların ilk kıblesinin bugün Suudi rejiminin de işbirliğine siyonistlerin eline düşmekte olduğunu belirterek, siyonistlerin müslümanlara ve hrıstiyanların dini eserlerini ve mekanlarını ortadan kaldırmaya çalıştığını söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Ağustos 2021 (22) içerik yüklenmiştir.