FilistinHaberlerOrtadoğu

Akka çatışmaları zafer sürecini hızlandırıyor

İslami Cihad Hareketi liderlerinden Dr. Muhammed el-Hindi, 1948 yılında işgal edilmiş topraklarda ve özellikle de Akka şehrinde olup bitenler; Filistin halkını zafere ve İsrail adındaki işgalci varlığı yok etmeye daha da yakınlaştırdığını söyledi.

Filistin Araştırma Merkezi’nin bugün (12 Ekim Pazar) Akka halkıyla dayanışma amacıyla düzenlediği konferansa katılan İslami Cihad liderlerinden Dr. Muhammed el-Hindi yaptığı konuşmada 1948 yılında işgal edilmiş topraklardaki Araplara yönelik Siyonist kamuoyunda büyük bir düşmanlık olduğunu, buradaki Siyonistlerin % 62’sinin Araplara karşı olumsuz tutumun sonuna kadar devam etmesi gerektiğini savunduklarını ifade etti.

Siyonistlerin “Beraber yaşama arzusu” söylemini sadece gözleri boyamak için seslendirdiklerini belirten el-Hindi, yapılan bu ırkçılığın Siyonist polis teşkilatı, yargı kurumları ve Talmud’dan beslenen Siyonist din adamları tarafından da desteklendiğine dikkat çekti.

El-Hindi konuşmasında üç mesajının olduğunu söyledi:

Birinci mesajının genelde, 1948 yılında işgal edilmiş topraklardaki Filistinlilere özelde ise Akka halkına olduğunu söyleyerek “İsrail adındaki bu işgalci varlığın işlediği cürümler son bulacağı gibi, kendisi de son bulacak ve Allah’ın izniyle zaferiniz çok yakındır.” dedi.

İkinci mesajının Araplara ve İslam ümmetine olduğunu söyleyen el-Hindi, “Direnişini sürdürmek için sizden Filistin halkına destek vermenizi istiyoruz, Filistin halkının haklarını geri alacak güçlü bir tutum bekliyoruz.” dedi.

Üçüncü mesajının ise Gazze ve Batı Yaka’ya olduğunu belirten el-Hindi onlara da şöyle seslendi: “Toprak ve nüfus değişimi ile kurulacak Yahudi devletinden ve 1948 yılında işgal edilmiş topraklarda yaşayan Filistinlileri yurtlarında etmekten bahseden komplo ve tuzaklar boşa çıktı. Komplocular, Filistin halkını ve toprağını; Gazze, Batı Yaka ve 1948’de işgal edilmiş topraklar diye bölmek istiyorlar. Ancak zillet dolu projeler bitti artık. Bu projeler gölgesinde sözde barış hiçbir zaman gerçekleşmeyecektir. Biz direniş ruhuna sahip; sabırlı, tarihi, kültürü ve medeniyeti olan bir halkız. Çok yakında tekrar ayağa kalkacak ve yeryüzündeki misyonumuzu icra edeceğiz.”

Başa dön tuşu
Bugün 25 Mart 2023 (28) içerik yüklenmiştir.