FilistinHaberlerOrtadoğuTürkiye

AKP Sözcüsü: Kuşkusuz, İsrail devleti ve İsrail halkı, Türkiye’nin dostudur

AKP Sözcüsü Çelik, Türkiye ile İsrail’in anlaştığı yönündeki haberlere ilişkin olarak, “Kesin anlaşma yok. Bir taslak üzerinde çalışılıyor” dedi.

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Genel Başkan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında AKP Genel Merkezi’nde gerçekleştirilen Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısı devam ederken gazetecilere açıklamalarda bulundu, soruları yanıtladı.

Türkiye ile İsrail’in anlaştığı yönündeki haberlere değinen Çelik, “Kesin anlaşma yok, henüz imza atılmış bir şey söz konusu değil. Bir taslak üzerinde çalışılıyor. Kuşkusuz, İsrail devleti ve İsrail halkı, Türkiye’nin dostudur. Şimdiye kadar ki eleştirilerimiz, İsrail hükümetinin aşırı davranışlarına, meşru görmediğimiz davranışlarına dönüktür” dedi.

Türkiye’nin üç şartı bulunduğuna işaret eden Çelik, “Bu şartlar yerine gelmediği takdirde o sağlıklı bir süreç olmaz. Şimdiye kadar gelinen nokta, henüz imzalanmış bir şey olmadığı ifade edildi. Bu imzalanmış düzeye gelinceye kadar görüşmeler devam edecek” diye konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 29 Eylül 2023 (34) içerik yüklenmiştir.