FilistinHaberlerOrtadoğu

Aksa Hatibinden Mescidi Aksa’yı Kurtarın Çağrısı

Mescidi Aksa hatibi Şeyh İsmail Nevahida, Mescidi Aksa’nın yakılışının yıldönümünde Arap ve Müslümanların Aksa’nın özgürleştirilmesine yönelik sorumluluklarını üstlenmeleri, Filistinlilerin de saflarını birleştirmeleri ve bölünmeyi sonlandırmaları gerektiğini söyledi.

Mescidi Aksa’da Cuma hutbesini irad eden Şeyh Nevahida “birkaç gün sonra Aksa’nın Ağustos 1969’da İslam’a ve Müslümanlara karşı kin taşıyan bir şahıs tarafından yakılışının yıldönümünü anacağız. Olaylar ve deliller yangının kasten çıkarıldığını gösteriyoruz. O gün çıkarılan yangın Müslümanlar arasında büyük tepkilere neden oldu. Ancak tepkiler arzu edilen seviyeye çıkmadı” dedi.

Nevahida, bu yangının idareci ve halk olarak Müslümanların Mescidi Aksa’yı kurtarma sorumluluklarını yerine getirmelerini zorunlu kıldığı gibi, Filistinlilerin de bölünmeyi sonlandırıp saflarını birleştirmelerini gerekli kıldığını ifade etti.

Siyonist işgal rejiminin bütün engellemelerine rağmen bugün (17 Ağustos) on binlerce kişi Cuma namazı için Mescidi Aksa’ya akın etti.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Şubat 2023 (12) içerik yüklenmiştir.