FilistinHaberlerİranOrtadoğu

Alaaddin Burucerdi: Kudüs Günü, İmam Humeyni Düşüncesinin Sembolüdür

İran İslami Şura Meclisi Milli Güvenlik ve Dış Siyaset Komisyonu Başkanı, İmam Humeyni’nin (ra) Kudüs gününü evrenselleştirerek, Filistin meselesinin İslam dünyasının en önemli önceliği olmasını sağladığını ifade etti.

İslami Şura Meclisi Milli Güvenlik ve Dış Siyaset Komisyonu Başkanı Alaeddin Brucerdi ”Bölge Güvenliği ve Siyasi Gelişmeleri Işığında Uluslar arası Kudüs Günü’ adı altında dün Tahran’da verdiği brifingde, dünya Kudüs gününün İmam Humeyni (ra) düşüncesinin sembolü olduğuna işaretle, ”İran İslam cumhuriyeti kurucusu, Filistin meselesini Arap kavmiyeti meselesinden İslam ümmeti meselesine dönüştürmeyi başararak, 300 milyonluk Arap ordusunu 1,5 miyar İslam ümmeti ordusuna dönüştürdü” dedi.

Brucerdi, Aziz Kudüs ve İslam dünyasındaki Yüce konumunun sınırları aştığını ve tüm İslam ümmetine ait olduğunu ifade etti.

İran İslam cumhuriyeti kurucusu İmam Humeyni (ra) İslam inkılabının zaferi ardından ve Filistin meselesi ve halkının mazlumiyetini uluslar arası ve bölgesel boyutta canlı tutma hedefi ile Ramazan ayının son Cuma gününü Dünya Kudüs günü olarak adlandırdı.

İslami Şura Meclisi Milli Güvenlik ve Dış Siyaset Komisyonu Başkanı Alaeddin Brucerdi halı hazırda İslam dünyasında ve bölgede yaşanan gelişmelere işaretle, sulta düzeninin, korkunç plan ve komplolarla İslam ülkelerinde iç savaş çıkartmaya çalıştığını ve böylece onların kapasite ve kabiliyetlerini yok ederek, İslam ümmetini her gün daha da zayıflatmak istediklerini belirtti.

Brucerdi Mısır ve Suriye’de yaşanan şiddet olayları ve katliamlara karşı İslam İşbirliği Teşkilatının pasif tutumundan esef duyduğunu belirterek, ” Bu teşkilat, yaşanan krizlerin çözümlenmesi için hiçbir tepki göstermemiştir” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 13 Ağustos 2022 (11) içerik yüklenmiştir.