HaberlerOrtadoğuSuriye

Alaaddin Burucerdi: Tahran Toplantısı Suriye’nin Gerçek Dostlarını Bir Araya Getiriyor

İran Şura meclisinde Ulusal Güvenlik ve Dış Politika Komitesi Başkanı Alaadin Brojerdi, bu ayın 29’unda “Siyasi Çözüm ve Bölgesel İstikrar” başlığı altında Tahran’da düzenlenecek olan toplantının, Suriye krizine siyasi çözüme varmaya çağrı yapanların ve Suriye dostlarının bir araya gelmesi olduğunu belirtti.

İran Öğrenci Haber Ajansı ISNA’ya yaptığı açıklamada Brojerdi, bu toplantının verimli ve Suriye krizinin çözümünde barışçıl bir şekilde etkili olacağını ifade etti.

Brojerdi, Suriye’deki gelişmelerin Amerika’nın yanı sıra Türkiye, Katar ve Suudi Arabistan gibi bölgedeki ortaklarının Suriye’deki olanlara ve krizin tesviyesine yönelik acizliklerinin işareti olduğunu belirtti.

Bilineceği üzere İran Şura Meclisi Başkanı Ali Laricani, Suriye krizinin çözümü için en iyi yolun diyalog olduğunu bir kez daha yinelemiş, yanlış hesapların Türkiye’yi, Suriye’yle düşman olmaya ittiğini, Ankara’nın hatalarının sorumluluğunu başkalarına yükleyeceğine kendi sorumluluğunu üstlenmesi gerektiğini vurgulamıştı.

Başa dön tuşu
Bugün 17 Haziran 2021 (24) içerik yüklenmiştir.