HaberlerİranOrtadoğu

Ali Ekber Salihi, Uluslararası Kızılhaç Örgütü’ne mektup gönderdi

İran dışişleri bakanlığını vekaleten yürüten Ali Ekber Salihi, Uluslar arası Kızılhaç Örgütü’ne yazdığı mektupta, terör rejimi İsrail tarafından kaçırılan İran savunma bakanı eski yardımcısı Asgeri’nin durumunun kaygı verici olduğunu bildirdi.

Kızılhaç Örgütü başkanına hitaben yazılan Salihi’nin mektubunda, örgütün Alirıza Asgeri’nin durumuyla ilgili olarak derhal girişimde bulunmasının beklendiğine yer verildi.

Mektupta ayrıca, Asgeri’nin kaçırılmasının çok açık bir şekilde devlet terörünün göstergesi olduğuna vurgu yapılırken uluslar arası kuruluşların bu durum karşısında sessiz kalmalarının kabul edilemeyeceğinin altı önemle çizildi.

İran dışişleri bakanlığını vekaleten yürüten Ali Ekber Salihi, ayrıca BM genel sekreteri Ban Ki Mun’a da konuyla ilgili yazdığı mektupta, İran savunma bakanı eski yardımcısının durumuyla ilgili girişimde bulunmasını istedi.

Bilindiği gibi terör rejimi İsrail basını son zamanlarda, birkaç yıl önce Türkiye’de Mossad ve CIA tarafından kaçırılan Asgeri’nin cezaevinde öldürüldüğünü bildirmiş ama sözkonusu haberin yayınlanmasının ardından konuyla ilgili haberlere bir anda sansür uygulanmıştı.

Başa dön tuşu
Bugün 19 Eylül 2021 (13) içerik yüklenmiştir.