İslami Davet

Ali Ekber Velayeti: ABD İslam’ı, dünyaya kötü bir şekilde lanse etmek için DEAŞ’ı oluşturdu

4 Aralık 2017 14:24

Hazreti İmam Ali Hamanei’nin danışmanı Ali Ekber Velayeti, ‘ABD yetkilileri DEAŞ terör örgütünü oluşturarak, İslam’ı dünyaya kötü bir şekilde lanse etmeye çalıştı’ dedi.

Hazreti İmam Ali Hamanei’nin danışmanı Ali Ekber Velayeti, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Batı medyası İslam dünyasının büyük isimlerinin konuşmalarını sürekli sansürlemek ile meşgul. ABD yetkilileri DEAŞ terör örgütünü oluşturarak, İslam’ı dünyaya kötü bir şekilde lanse etmeye çalıştı” ifadelerini kullandı.

Velayeti, “İslam dünyasında ihtilaf tohumları ekmeye çalışanlarla mücadele etmemiz gerekiyor. Clinton’un da söylediği gibi ABD, DEAŞ terör örgütünü üretmiştir. ABD İslam’ı, dünyaya kötü bir şekilde lanse etme amacıyla DEAŞ’ı oluşturdu. Açıkçası DEAŞ, Blackwater gibi insan öldürmek için para alan bir örgüttü. DEAŞ ile Blackwater arasındaki tek fark, DEAŞ’in günahsız bir insanı öldürmeden önce Allahu Ekber demesi idi. Bu sayede İslam öncesi cahiliyete, İslam elbisesi giydiriyorlardı” dedi.

Ali Ekber Velayeti İran’ın füze ve savunma gücü konusunda batılı ülkelerin müzakere istemelerine ilişkin, “Onlar hala İran’ın Pehlevi döneminde olduğunu sanarak, kaybettikleri nüfuzu yeniden kazanabileceklerini sanıyorlar. Bu onların en büyük yanlışlarından biridir. Zira İran İslam Cumhuriyeti kendisini savunmak için hiç kimseden izin almaz ve aynı zamanda kimsenin de bu konuya karışmasına izin vermez” dedi.

Ali Ekber Velayeti: ABD İslam’ı, dünyaya kötü bir şekilde lanse etmek için DEAŞ’ı oluşturdu Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık