HaberlerİranOrtadoğu

Ali Ekber Velayeti: ABD’nin Kudüs kararı Siyonistlerin çöküşünü hızlandıracak

Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei’nin Uluslararası İşler Danışmanı Velayeti, İnstagram hesabından paylaştığı bir yazıda ABD’nin büyükelçiliğini Kudüs’e taşımasını şiddetle kınadı.

Mehr Haber ajansının bugün verdiği habere göre İslam İnkılabı Rehberi Uluslararası İşler Danışmanı Ali Ekber Velayeti, İnstagram hesabından paylaştığı bir yazıda ABD’nin büyükelçiliğini Kudüs’e taşımasına sert bir şekilde tepki gösterdi.

Velayeti, “ABD büyükelçiliğinin Müslümanların en kutsal dini yerlerinden birine taşınması, Siyonist Rejim’in çöküş sürecini hızlandıracaktır” dedi.

Filistin halkının birgün meşru haklarına ulaşacağına inandıklarını belirten Velayeti, “Filistinliler, Siyonist Rejim’in ABD’nin ve bölgedeki bazı müttefiklerinin desteği ile yürüttüğü suç eylemlere karşı direniş gösterip ayakta duracaktır” ifadesini kullandı.

Ali Ekber Velayeti, “Öyle görünüyor ki, dünya çapında barışın tesis edilmesinde liderlik yaptığını iddia eden ABD hükümeti, maceraperest ve keyfi eylemlerle tüm uluslararası hukuku ihlal etmeye çalışıyor. Bu ülke aslında uluslararası kuruluşları hiçe sayarak Kudüs kararı ve nükleer anlaşmadan çekilme girişimi ve İslam ülkelerini zayıflatma politikası vasıtasıyla bölgede kaosu arttırıp aynı zamanda dünya barışını zedelemek istiyor” açıklamalarında bulundu.

Bunlara ilave olarak İranlı yetkili, “Kudüs dünyadaki tüm Müslümanlara ait olduğu için bölye kalacaktır” şeklinde konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 20 Mayıs 2022 (16) içerik yüklenmiştir.