HaberlerİranOrtadoğuSuriye

Ali Ekber Velayeti, Beşşar Esad ile görüştü

İmam Hamanei’nin Başdanşmanı Ali Ekber Velyati, Suriye’ye düzenlediği ziyaret çerçevesinde, Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad ile görüştü.

Velayeti bu görüşmede, İmam Hamanei, İran halkı ve devletinin selamlarını Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad, Suriye devleti ve halkına ileterek, bir daha Beşşar Esad ile bir ayara geldiğinden dolayı mutluluklarını dile getirdi.

Beşşar Esad, “Son aylarda bölge genelinde ciddi gelişmeler oldu. Eğer İran İslam Cumhuriyeti’nin dolaylı ve doğrudan verdiği destekler olmasaydı, kesinlikle bu zaferlere ulaşmazdık. Ben İslam İnkılabı Rehberi’nin konuya ilişkin ilkeli tavırlarından haberdarım ve teşekkürlerimi iletiyorum” dedi.

Velayeti, “Siz ve Suriye halkının cesurca direnişi sayesinde Suriye’den tarihte eşsiz ve onur verici bir dönem kaldı. Siz İslam düşmanları, radikal ve tekfirci akımlar karşısında direnmişsiniz. Siz övünç kaynağısınız. İnklap Rehberi her zaman Suriye halkı ve devletini desteklemişler ve sizin zaferiniz için dua ediyorlar” şeklinde konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 05 Aralık 2022 (26) içerik yüklenmiştir.