HaberlerİranLübnanOrtadoğu

Ali Ekber Velayeti ile Seyyid Hasan Nasrullah görüştü

Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney’in Uluslararası İşler Danışmanı Ali Ekber Velayeti ile Lübnan Hizbullah Hareketi Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta bir araya geldi.

Ali Ekber Velayeti, Refik Hariri suikastini araştıran uluslararası mahkemenin ABD ve siyonist rejim İsrail’in amaçlarına hizmet ettiğini belirtti.

Mayıs 2007’de 2005’te meydana gelen Hariri suikastini araştırmak üzere Birleşmiş Milletler ve Lübnan Hükümeti tarafından kurulan mahkemenin politik bir araç olarak kullanıldığı belirtildi.

Seyyid Hasan Nasrullah ise Hariri suikastinde Hizbullah’ın parmağı olduğu ile ilgili iddiaları redderek, bu iddiaların direnişi zayıflatmak için uydurulduğunu belirtti.

Ali Ekber Velayeti, “Siyonist rejim ve yandaşları 4 yıl boyunca Hariri suikastinden Suriye’yi sorumlu tutarak baskı yapmak istediler. Şimdi de Hizbullah’ı suçlayarak baskı yapmak istiyorlar” dedi.

Ali Ekber Velayeti, Lübnan direnişine İran’ın desteğini bir kez daha tekrar ederek, iki ülke arasındaki ilişkinin çok güçlü olduğunu söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 10 Ağustos 2022 (15) içerik yüklenmiştir.