HaberlerİranOrtadoğu

Ali Ekber Velayeti: İslam dünyası zor bir süreçten geçiyor

Tahran’da organize edilen İslami Vahdet Konfransı’nda bir konuşma yapan İslam İnkılabı Rehberi Başdanışmanı Ali Ekber Velayeti, şu ana kadar İslam ülkelerinin bu tür sorunlarla karşı karşıya gelmediğini ve İslam dünyasının hassas bir tarihi süreçten geçtiğini söyledi.

Siyonist İsrail’in İslam dünyasında ortaya çıkan bir kanser tümör olduğunu söyleyen Velayeti, “Bu rejime verilen destekler İslam dünyasının daha çok acı günler yaşamasına neden olmakla birlikte Filistin halkını da bir çok zulme maruz bırakmıştır” dedi.

İslami Uyanış’a değinen Ali Ekber Velayeti, “Bu hareket sayesinde diktatörler birbir ardından devrildi ve mustekbirleri daha çok endişelendi” diye ekledi.

İnkılap Rehberi Başdanışmanı, “Amerika’nın peşinde olduğu amaçlara varmak için yaptığı ağır harcamalara rağmen yine de politikası yenilgiye uğramıştır” açıklamasında bulundu.

Son zamanlardaki komplo ve fitnelerin İslam tarihinde eşsiz olduğunu söyleyen Velayeti, Batı’nın İslam’ın aydınlık yüzünü karartmaya çalıştığını dile getirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 05 Ekim 2022 (12) içerik yüklenmiştir.