HaberlerİranOrtadoğu

Ali Ekber Velayeti: Kargaşalar Dışarıdan Yönetiliyor

İslam İnkılabı Rehberi’nin Uluslararası Danışmanı; ABD ve uşaklarının İran İslam Cumhuriyeti ve halkını yok etme hayalinin kursağında kalacağını, son sırada yaşanan kargaşaların yurt dışından yönetilip, yönlendirildiğini belirtti.

İslam İnkılabı Rehberi Uluslararası Danışmanı Ali Ekber Velayeti dün Reşt’te gazetecilere yaptığı açıklamada; ülkede son günlerdeki olaylara işaretle, bu olayların iki bölümden oluştuğunu, biri halkın seçilmiş hükümetten doğal talepleri ve diğerinin kargaşalardan ibaret olduğunu vurguladı.

Velayeti; halkın hükümetten ihtiyaçlarını gidermesini istediğini belirterek, bildikleri kadar Sayın Ruhani’nin sorunların çözümü için elinden geleni yaptığını kaydetti.

Halkın oyuyla yönetilen İran gibi ülkelerde bu tür protesto eylemlerin, halkın doğal hakkı olduğunu hatırlatan İslam İnkılabı Rehberi Danışmanı; kargaşaların ise yurt dışından yönetildiğini vurgulayarak şöyle dedi: Irak, Suriye ve Yemen’de direniş mücahitleri karşısında yenilenlerin İran halkından intikam almak peşindeler.

İran ve İslam Cumhuriyeti Nizamı’nı direniş cephesinin bayraktarı olarak niteleyen Velayeti; Amerika siyasilerinin İran halkının kökünü kurutmak istediklerini söylediklerini, bugün İran bayrağını ateşe verenlerin işte o zatların kullandığı araç olduğunu kaydetti.

İslam İnkılabı Rehberi Danışmanı ayrıca; ABD ve uşaklarının İslam Cumhuriyeti ve İran halkını yok etme hayalinin kursağında kalacağını belirterek, fitneciler ve isyancıların çok geçmeden kimliğini ele verdiklerini ifade etti.

İslami Azad Üniversitesi Başkanı Velayeti sözlerinin devamında; ABD, Suudi Arabistan ve müttefiklerinin Yemen’deki girişimlerine temasla; “Onlar şunu bilmeli ki Yemen yok olacakları bir bataklık haine gelecek” açıklamasında bulundu.

Başa dön tuşu
Bugün 17 Eylül 2021 (16) içerik yüklenmiştir.