HaberlerİranLübnanOrtadoğu

Ali Ekber Velayeti, Nebih Berri ile görüştü

Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney’in Uluslararası İşler Danışmanı Ali Ekber Velayeti dün Beyrut’ta, Lübnan meclis başkanı Nebih Berri ile bir araya geldi.

Yapılan görüşmede Berri, İran’ın geçen yıllarda Lübnan halkına verdiği destekten dolayı şükranlarını belirtirken, Arap ve Müslüman ülkelerin Siyonist rejimin cinayetlerine karşı faal rol üstlenmelerine vurgu yaptı.

Lübnan meclis başkanı ayrıca Siyonist işgal rejimi İsrail tarafından Gazze ablukasının devam ettiğine işaretle Gazze halkına yardım ulaştırmak ve Gazze ablukasının kırılması zaruretine vurgu yaptı.

Nebih Berri Siyonist rejim ve Amerika’nın Hariri suikast olayında Hizbullah’ı suçlamaya yönelik çalışmalarına işaretle, İslam düşmanlarının, Müslüman halkın direnişi karşısında aldıkları askeri yenilgiyi telafi etmeye çalıştıklarını ifade etti.

İslami radyo ve TV kurumlar birliğinin daveti üzerine Beyrut’ta bulunan Ali Ekber Velayeti de birlik tarafından düzenlenen toplantıda yaptığı açıklamada Amerika ve Siyonist rejimin komploları karşısında bilinçli ve uyanık olmak gerektiğini ifada etti.

Başa dön tuşu
Bugün 15 Haziran 2024 (29) içerik yüklenmiştir.