HaberlerİranOrtadoğuSuriye

Ali Ekber Velayeti: Suriye’ye saldırı bu ülkenin hakimiyet hakkının çiğnenmesidir

Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei’nin uluslararası işler danışmanı Ali Ekber Velayeti, ABD, İngiltere ve Fransa’nın Suriye’ye saldırısını, uluslararası ilkeler ve kanunlar ile Suriye’nin hakimiyetine, toprak bütünlüğü ve devletine yönelik saldırı olduğunu söyledi.

İRNA’nın haberine göre, Velayeti, BM uzmanlarının, bölge düşmanlarının mazlum Suriye halkına yönelik kimyasal silah kullanıldığı yönündeki boş iddiaları incelemek için Suriye’ye girdiklerini ve hatta henüz incelemelerini başlatmadıklarını hatırlatarak, Amerika, Fransa ve İngiltere’nin Suriye’ye saldırısının açık bir şekilde bir devlete saldırı sayıldığını zira Suriye devleti ve halkının dayatılan buhran sonucu teröristlere karşı amansız bir mücadele verdiği ve önemli zaferler ve kazanımlar elde ettiğini söyledi.

Ali Ekber Velayeti, direniş güçlerinin, bölge İslam ülkelerinin zayıflatılması ve parçalanmasına yönelik düşmanlar karşısında kararlılıkla mücadele edeceği ve direneceğini söyledi.

Amerika, Suriye’nin Duma bölgesine kimyasal silah kullanıldığını iddia ederek savaş yanlısı siyasetleri çerçevesinde dün sabah İngiltere ve Fransa ile birlikte Suriye’ye füze saldırısı düzenledi.

Başa dön tuşu
Bugün 26 Ocak 2022 (44) içerik yüklenmiştir.