HaberlerİranOrtadoğu

Alı Habib: İşgale karşı mücadele terörist girişim olarak kabul edilmemelidir

İran İslam Cumhuriyetinin BM daimi temsilci yardımcısı İshak Alı Habib, dün BM genel kurul oturumunda yaptığı konuşmada, işgal altındaki topraklarda mücadelenin terörist girişim olarak kabul edilmemesi gerektiğini söyledi.

İRNA’nın haberine göre, Alı Habib, dün sözkonusu oturumda yaptığı konuşmada, İran İslam Cumhuriyeti’nin işgal altındaki topraklarda mücadele verilmesine dair her türlü girişimin terörle eş görülmesine karşı olduğunu belirterek, ”işgale karşı mücadelenin terörle eş görülmesi, işgalciliğin uzun sürmesi hedefi ve işgal altındaki halkın bastırılmasına neden olacağını’ söyledi.

Alı Habib, terörizmle mücadele stratejisinin uluslararası toplumun ortak ve açık bir şekilde işbirliğini gerektirdiğini belirterek, ”terörizme destek veren ülkeler listesinin tek başına hazırlanması gibi girişimler kanunsuzdur ve terörizmle mücadele stratejisine de aykırıdır’ dedi.

İranlı yetkili, ayrıca, terörist içeriğin kaldırılmasında özel şirketlerin sorumluluğuna değinilmemesi ve Terörle Mücadele Merkezinin yapısını yeniden şekillendirmede ilgisizliğin de BM’nin bu stratejisinin zayıf noktalarından biri olduğunu söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Eylül 2022 (18) içerik yüklenmiştir.