HaberlerİranOrtadoğu

Ali Laricani, Kamboçya dışişleri bakanını kabul etti

İran İslami Şura Meclisi başkanı Ali Laricani, İran ve Kamboçya’nın ilişkileri geliştirmek için çok ciddi kapasiteye sahip olduğunu belirterek, güzel bir program yapılarak, bu potansiyelden en iyi şekilde istifade edilmesi gerektiğini dile getirdi.

Kamboçya dışişleri bakanı ve başbakan yardımcısı Hor Namhong ile bir araya gelen Laricani, ikili ilişkilerin gelişmesinden memnuniyetini dile getirirken, taraflar arasında yapılan görüşmede, Irak, Afganistan ve Filistin meselesi gibi bölgesel meseleler de ele alındı.

Laricani, sözkonusu görüşmede nükleer silahları, dünya barışı ve güvenliği için zararlı gördüğünü belirterek, İran’ın nükleer çalışmalarının tamamen uluslar arası kanunlara uygun olduğunu söyledi.

Kamboçya dışişleri bakanı da, İran’ın medeniyet ve zengin kültür sahibi bir ülke olduğunu belirterek, ikili ilişkilerin gelişmesinden yana olduklarını belirtti.

Kamboç yetkili, nükleer enerji teknolojisinden yararlanmanın İran’ın en tabii hakkı olduğunu bildirerek, uluslar arası bazı güçlerin nükleer konuda sergiledikleri çifte standardı eleştirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Ağustos 2022 (25) içerik yüklenmiştir.