HaberlerİranOrtadoğu

Ali Laricani: Seçimlerin görkemliliği İran’da durumun iyileşmesinin garantisidir

İran İslami şura meclisi başkanı Ali Laricani, seçimlerin görkemliliği ve İran milletinin kapsamlı bir şekilde seçimlere katılmasının İran’da durumun iyileşmesi için değerli bir garanti olarak niteledi.

Ali Laricani bugün, halk oylarıyla cumhurbaşkanı olarak seçilen Hasan Ruhani’ye gönderdiği tebrik mesajında Cumhurbaşkanlığı seçimlerindeki görkemliliğin İran kalkınması ve başta işsizlik ve enflasyon meselesinin çözümlenmesi olmak üzere durumun iyileşmesi için değerli bir garanti olacağını söyledi.

Laricani, Ruhani’den yetenekli ve sorumluluk duygusuna sahip kabine belirleyerek İran halkının desteği ve İslam inkılabı rehberinin değerli yol göstermelerine dayanarak yoluna devam etmesini istedi.

Laricani mesajında, İran İslami Şura Meclisinin bu hassas dönemde halkın seçtiği cumhurbaşkanı ve gelecek hükümetle milletin taleplerinin gerçekleşmesi yönünde samimi işbirliği yapacağını söyledi.

Bilindiği üzere İran’da 11. dönem cumhurbaşkanlığı seçimlerini Hasan Ruhani 18 milyon 613 bin 329 oyla kazanarak, İran yeni cumhurbaşkanı oldu.

İran’da 11. dönem cumhurbaşkanlığı seçimleri 14 Haziran 2013’de halkın coşkulu katılımıyla düzenlendi.

Başa dön tuşu
Bugün 28 Eylül 2023 (13) içerik yüklenmiştir.