HaberlerİranOrtadoğuUzakdoğu

Ali Laricani, Sri Lanka Meclis Başkanıyla Görüştü

İran İslami Şura Meclis Başkanı Ali Laricani geçen hafta gerçekleştirdiği Asya turu ardından Sri Lanka’da meclis başkanıyla görüştü.

Laricani, dün, Sri Lanka meclis başkanı Karu Jayasuriya ile görüşmesinde, iki ülkenin ortak kültürel ve tarihi noktalarına temasla, iki ülke arasında ticari ilişkilerin geliştirilmesine işaret ederek, iki ülke arasında siyasi, iktisadi ve parlamento ilişkilerinin ve işbirliklerinin geliştirilmesi gerektiğini ve bu doğrultuda parlamentoların daha fazla çaba göstermesi gerektiğini söyledi.

İran meclis başkanı, iki ülkenin ilaç ve sağlık malzemelerinin üretimi dahil bir çok alanda işbirlikleri imkanlarının olduğunu belirterek, ayrıca bitümen, çimento gibi inşaat ürünleri konusunda iyi işbirliklerinin olabileceğini söyledi.

Sri Lanka meclis başkanı da, sözkonusu görüşmede, İran’la her alanda ilişkileri geliştirmek istediklerini belirterek, bu yönde daha fazla çaba gösterilmesi gerektiğinin altını çizdi. Laricani dün ayrıca Sri Lanka başbakanı ile de görüştü.

İran İslami Şura Meclis Başkanı Ali Laricani geçen hafta gerçekleştirdiği Asya turu ardından Sri Lanka’nın parlamento yetkilileri tarafından uğurlanarak bugün sabah saatlerinde Tahran’a geri döndü.

Başa dön tuşu
Bugün 17 Mayıs 2022 (20) içerik yüklenmiştir.